Belénessy Blanka vagyok, a 2014/2015-ös tanév őszi szemeszterében kezdtem meg tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, földrajz- történelem és állampolgári ismeretek szakos tanárhallgatóként. Jelen 2016/2017. tanévben vagyok harmadéves.
Tanári tanulmányaim megkezdése előtt két évig a Szent István Egyetem Állatorvos Karának Állatorvostudományi Szakán is tanultam. Bár az említett szakot nem fejeztem be, az ott megélt tapasztalatok nagyban hozzájárultak tanári elhivatottságom elmélyüléséhez és megerősödéséhez.
Egyetemi tanulmányaim mellet 2011 őszétől 2016 júniusáig a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium tagja voltam, ahol interdiszciplináris kurzusrend keretében társadalomtudományi tanulmányokat folytattam. A szakkollégiumi évek során szerzett közösségi, tudományos és rendezvényszervezési tapasztalatok egyaránt hozzájárultak szakmai palettám szélesítéséhez.
Tanári hivatástudatom sarklatos pontja, hogy szerintem mindenkinek fontos életfeladata saját tudásának és tapasztalatainak továbbadása. Mindez különösen hangsúlyos a tanári pályán. Reménybeli tanárként feladatomnak tartom, hogy az eljövendő generációkat segítsem. Támogassan őket, nem csupán szakmai tudásom legjavának továbbadásával, hanem szocializációs folyamataikban, személyiségük kifejlődésében- és kialakításában folytatott küzdelmeikben is.
Pedagógiai szempontból igyekszem minél jobban emélyülni abban, hogy pedagógusként hogyan tudom legjobban támogatni a diákokat saját, autonóm létük, önmaguk felfedezésében és kialakításában. Kiemelten fontosnak tartom, hogy a gyermekeket egyenragngú félként, partnerként szükséges kezelni a közoktatásban eltöltött évek során.
Történelem- és állampolgári ismeretek szakos tanárként különösen fontosnak tartom múltunk megismerését, hogy ezáltal a lehető legteljesebben tudjuk értelmezni saját korunk folyamatait, problémáit és kérdéseit. Úgy gondolom, hogy jövendőbeli állampolgárként nemzeti múltunk és történelmünk ismerete nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy hazánk kül- és belpolitika aktuálpolitikáját, szociális- és gazdasági helyzetét megfelelő kontextusban tudjuk értelmezni. Utóbbihoz kapcsolódóan hangsúlyosnak tartom a hatályban lévő alkotmány és érvényes magyar jogrend ismeretért.
A Pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumában 2005 és 2011 közt végzett középiskolai tanulmányaim során magam is kutattam néprajzi, illetve történelmi témakörökben. Néprajzi témában 2006-ban az “Emberebb ember, magyarabb magyar” című gimnáziumon belüli pályázaton A Honfoglaló magyarok élete című pályamunkámat negyedik helyezéssel honorálták. Történelmi témában a szintén gimnáziumi keretek közt megrendezésre kerülő Gábor Ferenc Pályázaton 2007-ben Eretnekség és inkvizíció címmel írt pályázatom harmadik helyezést kapott.
Földrajzi tudományterületen több ízben is indultam középiskolás éveim alatt iskolai versenyeken, bár helyezést nem értem el.
Szakpárom kiválasztásánál fontos szempont volt számomra, hogy olyan szakokat végezhessek el, melyek lehetővé teszik minél nagyobb klasszikus műveltségi tudás megszerzését. Tanulmányaim során fő célom olyan tudásanyag elsajátítása, melynek birtokában minél szélesebb és árnyaltabb képet kaphatok világunkról. Reményeim szerint ennek birtokában magam is olyan tanárrá válhatok a jövőben, aki az előbb leírt tudás megszerzéséhez tudja segíteni diákjait.
Bízom benne, hogy elektronikus portfólium kidolgozása, vezetése nagyban hozzájárul majd szakmai és személyiségbeli fejlődésemhez.